Unia Choceń 3 - 4 Wzgórze Raciążek

• autor: rafal.t.93, 2014-05-18 18:17

W końcu przełamanie! Wzgórze w mocno osłabionym składzie pokonało Unię w Choceniu 4:3!

Do Chocenia wyjechaliśmy osłabieni kartkami. Nie zagrali m.in. nasz najlepszy napastnik Arkadiusz Adamski, oraz Leszek Jeliński. Poza tym część naszej kadry zmaga się z kontuzjami.

Od pierwszego gwizdka sędziego gra przebiegała pod dyktando naszych zawodników, którzy przeprowadzali atak za atakiem. Po jednej z akcji Wzgórze wywalczyło rzut rożny, który doprowadził do strzelenia pierwszej bramki w tym sezonie przez Łukasza Świeczkowskiego. Dominacja Raciężan trwała w najlepsze, co zaowocowało kolejnym trafieniem, tym razem za sprawą Piotra Chojnackiego.

Gospodarze grali bardzo chaotycznie i nie myśleli o przeprowadzaniu ataków, przede wszystkim chcieli wybić piłkę spod własnego pola karnego, aby oddalić na jakiś czas zagrożenie.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Unii przeprowadzili jedną, składną akcję, która doprowadziła do zdobycia bramki kontaktowej.

Wynik po pierwszych 45 minutach 2:1.

Po przerwie Chocenianie poszli za ciosem i przeprowadzając kolejne ataki doprowadzili do wyrównania.

Od tej pory gra stała się bardzo zacięta. Ataki konstruowali zarówno goście jak i gospodarze. W jednej z nich pięknym strzałem z dystansu popisał się Marcin Modrzejewski, który w końcu przełamał się dając prowadzenie naszej drużynie.

Strata bramki podrażniła wyraźnie przeciwników, którzy dążyli do jak najszybszego odrobienia strat i udało im się, po błędzie obrońcy w sytuacji sam na sam napastnik nie dał szans Piotrowi Janowskiemu pewnie umieszczając piłkę w siatce.

Nic nie zapowiadało zmiany tego wyniku, nadal obie drużyny atakowały starając się objąć prowadzenie. Dopiero w 83 minucie po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Marcin Modrzejewski.

Unia próbowała wyrównać, ale końcowy rezultat, co nas niezmiernie cieszy pozostał bez zmian.

Piotr Janowski - Łukasz Świeczkowski, Sebastian Chojnacki (K), Tomasz Rutecki, Tomasz Marszewski - Przemysław Rutecki, Ariel Głowacki, Bartosz Rutecki, Piotr Marciniak - Marcin Modrzejewski - Piotr Chojnacki

Bramki: Marcin Modrzejewski X2, Piotr Chojnacki, Łukasz Świeczkowski

Rezerwowy: Dariusz Kostecki => 85 minuta

autor: ~byly prezes 2014-05-18 22:41:51

avatar Jestem z Wami,obserwuje Was i bardzo sie cieszę z dobrej passy seniorów i trzymam za Was kciuki jak i za cale Wzgórze Raciążek,trzymajcie sie i tak dalej zwyciężajcie , a myśle że za parę lat będziemy o lige wyżej

autor: ~rks fans 2014-05-20 13:20:24

avatar brawo Panowie ! bardzo ładnie to wszystko wygląda oby tak dalej, podtrzymać kadrę i kogoś wzmocnić na obronie i bramce i jestem dobrej myśli - nawet można zakręcić się koło awansu do V :)

autor: ~rksiak 2014-05-22 15:29:03

avatar no teraz wygrać z Wisłą Dobrzyń i już bedzie mozna mowic o utrzymaniu w lidze :) a z tą kadrą na jesień moze o jakis awans? co Wy na to?

autor: ~Tom 2014-05-22 23:03:16

avatar Z Wisłą trzeba koniecznie wygrać , koniecznie.