Wyszukiwarka

Aktualności

Piast Bądkowo 0:4 Wzgórze Raciążek

• autor: Groncik, 2015-06-10 17:05

W przedostatniej kolejce sezonu 2014/15 zanotowaliśmy wyjazdowe, pewne zwycięstwo z Piastem Bądkowo 4:0. Bramki dla ekipy z Raciążka zdobywali Stanisław Chojnacki x3 oraz Tomasz Rutecki.

Więcej w rozwinięciu...

Na trybunach tego dnia pojawiła się dość liczna ekipa kibiców z Raciążka. Doping niósł się po obu stronach, panowała miła, wesoła atmosfera aż do końcowego gwizdka.

Od samego początku w tym meczu zarysowała się przewaga naszego zespołu, co szybko udokumentowaliśmy otwierając wynik spotkania. Wszystko za sprawą Tomasza Ruteckiego, który umieścił piłkę w siatce już w 3 minucie, po rzucie rożnym.

Nasi piłkarze tego dnia dobrze realizowali zadania wyznaczone przez trenera. Prowadzili mądrą, kombinacyjną grę, piłka znajdowała się często w ich posiadaniu. Dobra gra Wzgórza przyniosła kolejne trafienie. Tym razem Stanisław Chojnacki w 18 minucie wykorzystał błąd obrońców gospodarzy i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Oddał bardzo dobry strzał, nie dając golkiperowi szans na skuteczną interwencję.

Należy uwzględnić fakt, że tego dnia między słupkami Wzgórza stanął Igor Wochna, który kilka razy pokazał, że znajduje się aktualnie w bardzo dobrej dyspozycji.

Pierwsza połowa zakończyła się bardzo pozytywnie dla naszego zespołu. Dwubramkowe prowadzenie zapowiadało ciekawe, drugie 45 minut.

Druga połowa była niemal bliźniaczo podobna do pierwszej. Goście kontrolowali przebieg gry i mądrze przeprowadzali swoje ataki, dobrze grając piłką.

Mięliśmy szansę na podwyższenie wyniku. Arbiter podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł Przemysław Rutecki, jednak jego intencje wyczuł bramkarz Piasta.

Pod koniec drużyna z Bądkowa ruszyła do ofensywy, jednak jedyne co osiągnęli, to ryzyko straty kolejnych bramek, za sprawą groźnych kontr z naszej strony. W ostatnich minutach Wzgórze ponownie doszło do głosu. Stanisław Chojnacki zaliczył dwukrotnie trafienia, kolejno w 89 i 91 minucie, kompletując hat tricka i nie pozostawiając złudzeń komu należy się tego dnia zwycięstwo.

Niestety awans z pierwszego miejsca przekreśliło spotkanie Victorii Smólnik ze Skrwą Skrwilno. Mimo, że zespół ze Skrwilna przez większość czasu wygrywał aż 2:0, to drużyna ze Smólnika ostatecznie zdołała zwyciężyć w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Victorii. W związku z tym Wzgórze rozegra dwa mecze barażowe z zespołem Dębu Bąkowo. Więcej informacji o meczach barażowych w kolejnym newsie.