Wyszukiwarka

Aktualności

WZGÓRZE W 5 LIDZE !!!

• autor: Groncik, 2015-06-28 07:39

Po zdecydowanie najbardziej emocjonującym i dramatycznym spotkaniu tego sezonu, Wzgórze Raciążek pokonuje po rzutach karnych Dąb Bąkowo 4:3 i tym samym zapewnia sobie awans do ligi piątej! Wynik po 120 minutach, to 4:2 dla RKS-u. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Tomasz Rutecki x2, Przemysław Rutecki oraz Ariel Głowacki.

Więcej w rozwinięciu...

Byliśmy pewni, że ten mecz będzie bardzo zacięty, ale chyba nikt nie spodziewał się, że dostarczy nam aż tak wielu emocji. Zawodnicy obu drużyn wespół z arbitrami zgotowali nam istny horror. Sędzia główny punktualnie o godzinie 17.00 dał znak do rozpoczęcia spotkania.

Początek meczu, przyniósł napór Wzgórza, jednak Dąb tego dnia bardzo dobrze się bronił. Tak jak było można przypuszczać czekali cierpliwie na przejęcie piłki, aby następnie zaskoczyć jakąś dynamiczną kontrą. Od 25 minuty role się zmieniły. To goście częściej byli w posiadaniu piłki i zdołali zepchnąć Wzgórze na własną połowę. Nie wyglądało to za ciekawie, ale znakomicie tego dnia dysponowana para stoperów Krzysztof Dąbrowski - Tomasz Rutecki, radziła sobie z napastnikami Dębu. Minutę później było bardzo gorąco pod naszą bramką, jeden z napastników zdołał wejść w nasze pole karne, jednak Piotr Janowski wykazał się niesamowitym refleksem, przerzucając piłkę nad poprzeczką, po bardzo silnym strzale.

Na ostatnie 15 minut znów zdołaliśmy wypracować sobie przewagę nad przeciwnikiem, co poskutkowało bramką w 45 minucie autorstwa Przemysława Ruteckiego. Po rzucie wolnym piłkę do ,,Łeby" podał głową Tomek Rutecki, a ten mocnym strzałem przy bliższym słupku dał gospodarzom prowadzenie. Wzgórze potrzebowało ciągle jeszcze jednej bramki, żeby odrobić stratę z poprzedniej potyczki.

Druga połowa zaczęła się od groźnego ataku gości, jednak Tomek Rutecki po raz kolejny doskonale interweniował. Do 55 minuty było względnie spokojnie, jednak ten stan rzeczy chciał zmienić Łukasz Drwięga, który zabawił się z defensorami z Bąkowa na szesnastce, nastąpiła szybka wymiana podań z kolegami z drużyny, po czym trener oddał strzał, jednak piłka powędrowała obok bramki.

W 59 minucie kolejny raz bardzo dobrą wrzutką z rzutu wolnego popisał się Leszek Jeliński. Futbolówka skozłowała między obrońcami, doszedł do niej zamykający całą akcję Tomek Rutecki, który tylko dołożył nogę, powiększając prowadzenie Wzgórza! 2:0!

2 minuty później nastąpiła pierwsza zmiana w naszym zespole. Boisko opuścił trener Łukasz Drwięga, w jego miejsce, na placu gry zameldował się Stanisław Chojnacki.

W 69 minucie jeden z pomocników gości zabrał się z piłką prawą stroną, zdołał przedrzeć się przez linię defensywy i z najbliższej odległości oddał strzał, tuż obok bezradnego Piotra Janowskiego. 2:1.

Już minutę później po raz kolejny tego dnia kibice Wzgórza wpadli w euforię. Nie kto inny, jak Leszek Jeliński posłał dokładne dośrodkowanie w pole karne, wprost na głowę Ariela Głowackiego, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:1!

76 minuta przyniosła kolejną zmianę w naszym zespole. Bartek Rutecki został zmieniony przez Daniela Wiśniewskiego.

W 78 minucie Piotr Janowski ponownie wykazał się nieziemskim refleksem, ratując Wzgórze przed utratą bramki.

Na 5 minut przed końcem przeprowadzona została jeszcze jedna zmiana. Arek Bytner wszedł w miejsce Tomasza Marszewskiego.

W 87 minucie sympatycy z Raciążka ponownie zamarli. Padła bramka dla gości, jednak słusznie sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Końcowe minuty, mogły przyprawić nie jednego kibica Wzgórza o palpitację serca.

W ostatniej minucie mogły się rozstrzygnąć losy tego spotkania. Najpierw Przemek Rutecki znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak gości uratowało to, że nieczysto trafił w piłkę. Po tej akcji zawodnicy Bąkowa wyszli z kontrą. Wszyscy na stadionie zamarli, bowiem doszło do tego, że napastnik znalazł się sam na sam z Piotrem Janowskim, jednak oddał niecelny strzał. Sędzia zakończył regulaminowy czas gry i zarządził dogrywkę.

Pierwsze 15 minut rozpoczęło się bardzo nerwowo. W 95 minucie Stanisław Chojnacki został ukarany czerwoną kartką za faul na zawodniku gości. 2 minuty później zagotowało się w naszym polu karnym. Z sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł Piotr Janowski. W 103 minucie powinien zostać podyktowany karny dla naszego zespołu. Jeden z obrońców zagrał ewidentnie piłkę ręką w polu karnym, jednak sędziowie zgodnie nakazali jedynie na wznowienie gry z rzutu rożnego.

104 minuta przyniosła kolejny czerwony kartonik, tym razem z boiska wyrzucony został zawodnik gości, Dominik Skorupiński, po brutalnym faulu na Arielu Głowackim.

Druga połowa dogrywki również rozpoczęła się od ataku Bąkowian. W 108 minucie kolejny raz napastnik Dębu zdołał wparować w naszą szesnastkę, jednak został szybko sprowadzony do parteru przez naszego golkipera.

Co się odwlecze, to nie uciecze. 3 minuty później Piotr Janowski skapitulował. Po akcji lewą stroną, zawodnik wrzucił piłkę w pole karne, a tam napastnik główkował, nie dając szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi. 3:2 i w tym momencie to Dąb był ekstremalnie blisko awansu.

Ostatnie 9 minut to całkowita dominacja Wzgórza. Nasi zawodnicy rzucili się do ataku. W 116 minucie Tomek Rutecki posłał wrzutkę z prawej strony. Leszek Jeliński zamykał całą akcję, zdołał oddać strzał, jednak piłka po nodze obrońcy przytuliła słupek. W 118 minucie miała miejsce kolejna niezrozumiała sytuacja. Tomek Rutecki zdobył bramkę dającą nam remis w dogrywce, piłka spadła ewidentnie za linią bramkową, po czym wypadła z bramki. Sędzia nie dość, że nie uznał prawidłowo zdobytego gola, to jeszcze ukarał strzelca żółtą kartką.

Zawodnicy Wzgórza, podrażnieni wyraźnie tą sytuacją, jeszcze bardziej przyparli gości do muru. W 120 minucie Tomek Rutecki postanowił zweryfikować błąd sędziów. Daniel Wiśniewski posłał idealne podanie prostopadłe do Tomka, który lekkim strzałem umieścił futbolówkę w siatce!!! 4:2! W tym samym czasie zauważyliśmy przedwczesną radość z awansu kibiców z Bąkowa, którzy otwierali już szampany. Jak się później okazało, było to zupełnie nie uzasadnione.

Sędzia po tej bramce zakończył dogrywkę i zarządził serię rzutów karnych.

0:1 - Radosław Malinowski
1:1 - Kacper Nasiński
1:2 - Jacek Oczki
2:2 - Leszek Jeliński
2:3 - Marcin Dunisławski
2:3 - Przemysław Rutecki (obrona Szymona Ruska)
2:3 - Daniel Stefański (obrona Piotra Janowskiego)
3:3 - Piotr Chojnacki
3:3 - Dawid Olejniczak (strzał niecelny)
3:3 - Daniel Wiśniewski (obrona Szymona Ruska)
3:3 - Krystian Wiśniewski (obrona Piotra Janowskiego)
4:3 - Ariel Głowacki!

https://www.youtube.com/watch?v=SysP642gECA&feature=youtu.be Pod tym linkiem możecie zobaczyć na własne oczy rzuty karne oraz namiastkę pomeczowej fety. (Jakkolwiek to brzmi :D)

Po serii jedenastek, tym razem szampany otwierać mogli sympatycy Wzgórza! Nic tak nie cieszy jak awans, po tylu latach i jeszcze w takim stylu! To jest nie pojęte co działo się tego dnia przy Wysokiej 4! Kogo nie było, niech żałuje, Ci, którzy zameldowali się w sobotę na stadionie, byli świadkami niesamowitego meczu.

Bohaterem spotkania jednogłośnie wybranym został Piotr Janowski. Rozegrał chyba mecz życia, chociaż trudno to określić, bo kilka występów za życia zaliczył :D. Jego interwencje zaważyły w głównej mierze o awansie, nie umniejszając strzelcom bramek. W rzutach karnych popisał się również dwoma fantastycznymi obronami. Mimo swoich lat na karku ten człowiek jest nie zastąpiony!

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy tak licznie stawili się tego dnia na trybunach, wszystkim, którzy są zaangażowani w życie i działanie klubu. Gratulujemy sztabowi szkoleniowemu i samym zawodnikom, życząc tym samym powodzenia w V lidze!