Wyszukiwarka

Aktualności

Wzgórze Raciążek 3:0 Zjednoczeni Piotrków Kujawski

• autor: Groncik, 2015-08-30 13:27

Wzgórze odnosi pierwsze zwycięstwo tego sezonu! "Zielono-Biali" ograli na własnym terenie Zjednoczonych Piotrków Kujawski 3:0! Bramki dla naszego zespołu zdobywali Kacper Nasiński, Stanisław Chojnacki oraz Piotr Chojnacki.

Więcej w rozwinięciu...

Sobotni mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 17.00. Pierwsze minuty przyniosły małą nerwówkę na naszej połowie, jednak kiedy gra się uspokoiła, przejęliśmy inicjatywę na boisku. Raz po raz piłkarze Wzgórza spychali gości pod własne pole karne. Akcje ofensywne początkowo jednak nie przynosiły zagrożenia pod żadną z bramek. Kilka dogodnych okazji nie wykorzystali nasi zawodnicy.

W 37 min. w pole karne Zjednoczonych powędrowało dośrodkowanie, najwyżej do piłki wyskoczył Bartek Rutecki i oddał strzał głową. Golkiper gości zdołał odbić futbolówkę do boku, jednak takiego biegu wydarzeń tylko wyczekiwał Kacper Nasiński, który przejął piłkę i pewnym strzałem, wyprowadził gospodarzy na prowadzenie! 1:0!

Raciężanie w dalszym ciągu kontrolowali przebieg gry. Do końca połowy goście z Piotrkowa nie zdołali odrobić jednobramkowej straty.

Druga połowa zaczęła się dla nas równie obiecująco. Ponownie bardzo często znajdowaliśmy się na połowie gości. W 51 min. Piotr Nowak zabrał się z piłką prawą stroną. Kiedy był już przy linii, jeden z gości (posiadający na swoim koncie już żółtą kartkę) zachował się niesportowo, popychając Piotra. Za to został ukarany drugą żółtą kartką, w rezultacie sędzia wyrzucił go z boiska.

Goście mimo, że grali w 10, dawali radę zatrzymywać naszych zawodników, którzy raz po raz napierali na ich bramkę. Kilkakrotnie byliśmy bardzo blisko zdobycia kolejnych bramek, ale zabrakło wykończenia aby podwyższyć prowadzenie. W 54 min. powinno być już 2:0 dla naszego zespołu. Piotr Chojnacki dopadł do górnej piłki, przepchnął się między dwoma obrońcami i starał się przelobować wychodzącego bramkarza, jednak piłka o włos minęła się z bramką.

3 min. później Piotr Nowak dostał piłkę na lewym skrzydle, popisał się tam nietuzinkowym zagraniem, wypuszczając Leszka Jelińskiego piętką, ten z pierwszej odegrał do Piotra Chojnackiego, który wyszedł sam na sam, jednak w momencie oddania strzału, piłka odskoczyła mu, w wyniku czego, był on niecelny. 2 min. później było groźnie pod naszą bramką, jednak Igor Wochna zażegnał niebezpieczeństwo, wychodząc na przedpole i kosząc zawodnika atakującego równo z trawą. (oczywiście wszystko zgodnie z przepisami).

W 81 min. Kacper Nasiński wykorzystał chaos w szeregach obronnych gości, wypuścił prostopadłą piłkę do Stanisława Chojnackiego, który dostrzegł w polu karnym Piotra Chojnackiego. Ten zszedł do środka, nieco wgłąb pola karnego i oddał strzał, piłka tuż przy słupku zatrzepotała w siatce. 2:0!

Chwilę później bracia zamienili się rolami. Tym razem w bardzo podobnej sytuacji, asystował Piotr, a Stanisław Chojnacki wpisał się na listę strzelców. 3:0! Już w tym momencie było wiadomo, że 3 punkty zostają w domu!

Jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie co nas niezmiernie cieszy oraz pozwala z nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość. Po dwóch kolejnych, dobrych spotkaniach w naszym wykonaniu, przyjdzie czas na bardzo ciężką potyczkę z Unią Janikowo, na wyjeździe, ale o tym już w oddzielnym poście.

Skład: Igor Wochna - Kacper Nasiński - Marian Komorowski - Łukasz Drwięga (63' Stanisław Chojnacki) - Krzysztof Dąbrowski (83' Tomasz Zwierzchowski) - Leszek Jeliński - Mateusz Rosikiewicz (80' Daniel Wiśniewski) - Piotr Nowak - Bartek Rutecki - Karol Jurgielski (86' Szymon Kołtuński) - Piotr Chojnacki